Cesta k dětem - cesta k sobě / Petra Hanelová

OBJEV ROKU: Vyrazte ráno včas a bez nervů!

Nejlepší místo na světě je vyhřátá postel v 6 hodin ráno, v zimě, po té, co zazvoní budík. Venku tma, na oknech mlhavá jinovatka, všude sladké ticho, jen trojí spokojené oddychování. Ještě chvíli, chviličku…

Do školky odcházíme v 8. Takový je každodenní nedosažitelný plán.

Každý večer mám v plánu odejít ráno v 8 hod, každé ráno budím děti v 7:30, marně se snažím dosáhnout vysněné osmičky a nakonec s pocitem mírné frustrace zase odcházíme někdy v 8:15.

Tak. A teď ten objev roku, učiněný minulý týden.

1. Když si na raní vypravení dětí dám půl hodiny, odejdeme až za 45 minut a JSOU TO NERVY.

2. Řekla jsem si, že jednou přijdeme pozdě a stopla jsem, za jak dlouho od buzení dětí se vypravíme – bez nervů a v klidu. Přesně za 60 minut. (Rozdíl JEN 15 MINUT!!!)

3. Další den jsem vzbudila děti 60 minut před tím, než chci odcházet.

Tedy vzbudila jsem je v 7 a konečně jsme dosáhli vytoužené osmičky!

Vypravili jsme se včas a bez nervů!

Ano, večer při nastavování budíku se zdá každá minuta spánku dobrá, ale je to nesmysl. Lepší je spát o půl hodiny kratší dobu. Ta půl hodina přinese tak neuvěřitelné množství klidu do nastávajícího rána… A začátek dne prožitý v klidu je k nezaplacení, odrazí se to na celém dni. Za půl hodiny spánku to opravdu stojí.

Tak to je můj objev konce tohoto roku.

Je nesmysl snažit se stihnout za půl hodiny něco, co vždy zabere minimálně 45 minut. Smysl má dát si 60 minut a nemuset cokoliv stíhat.

(Časové relace si upravte podle sebe:)

A jedno poučení z toho plyne. Když mi nejde hlavou prorazit zeď, přestanu do ní hlavou mlátit, zastavím se, zamyslím se, proč to nejde a hned jak na to přijdu, přinesu si třeba žebřík.

Zajímají Vás i další objevy usnadňující život s dětmi? Některé najdete přímo tady na blogu v jiných článcích, návod na dětský pláč najdete v e-booku Aby Vás pláč a křik dětí neničily – 3 kroky ke zklidnění dítěte i sebe sama, nebo si můžete stáhnout zdarma e-book.

Tak či tak, mějte se krásně a prosím, abyste to vyzkoušeli. Pro začátek třeba na odchod z domu počítat o půl hodiny víc. Uvidíte, co Vám to přinese!

Hodně štěstí a krásný a klidný advent!

Petra Hanelová

Petra Hanelová
Několik let jsem hledala cestu, jak zvládnout každodenní intenzivní křik svojí dcery Kristinky. Našla jsem cestu, pro sebe, pro Kristinku a snad skoro pro každou mámu nebo tátu, které ničí křik jejich milovaného dítěte. Můj e-book Plakat se smí - 1 kouzlo pro rodiče uplakaného dítěte si ZDARMA můžete stáhnout zde<< a udělat tak první krok ke klidu a pohodě u vás doma. Pro více informací klikněte sem<<
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • JSTE HOTOVÍ Z PLÁČE A KŘIKU?
    První pomoc je tady!
    Klikněte si pro kouzlo ZDARMA