Nepříjemná emoce je batoh plnej kamení

Nepříjemná emoce je jako batoh plný kamení na tvých zádech. Batoh plný kamení na zádech každé tvojí buňky.

Proto tě nepříjemný emoční stav stahuje dolů. Tíží tě. Bere ti energii. Hutná energie, kterou nepříjemná emoce má, vytváří pocit těžkosti ve tvém těle.

Můžeš to ignorovat. Můžeš se snažit necítit. Ale stále to tam je.

I když si toho nevšímáš, nošení této zátěže ti vezme spoustu tvojí kapacity. To ovlivňuje tvé fungování i tvoji komunikaci. Těžko můžeš být milující, laskavá, trpělivá, těžko můžeš mít nadhled. Těžko nacházíš řešení, když jsi až po uši v tomhle stavu.

Můžeš ten batoh otevřít, podívat se dovnitř.

A vysypat ho ven. Když své emoce vypustíš ven, když dáš laskavou pozornost tomu, co cítíš a necháš to tebou projít, osvobodíš se od téhle tíže.

Každá tvá buňka se odlehčí. Jako by ji nadnášel héliovej balónek. To je ten stav, který nastane. Lehkost. Radost z bytí. Nadhled, ve kterém mnohem jednodušeji najdeš řešení každé situace. Tam na tebe čeká laskavost. K sobě. I k druhým.

Stojí za to s emocemi pracovat, a ne jimi trpět. S každou zpracovanou emocí uzdravuješ také nějakou část sebe. Protože propouštíš z batohu (a ze svých buněk) nejen emoce, které se vytvořily teď, ale i ty, které sis tam naskládala během celého života.

Stojí za to se osvobodit. Nebýt otrokem toho, co cítíš – ale to, jak se cítíš, si vědomě tvořit.

Ty se rozhoduješ o tom, jak se chceš cítit.

A přesně to se naučíš na workshopu „Procházej vědomě svým vztekem„. (V názvu je vztek, ale metody, které se naučíš, použiješ u všech jiných emocí.)

Chci ti ještě říct, že jeden workshop nezmění rázem celé tvé fungování a prožívání. To je potřeba měnit postupně. Dostaneš potřebné informace, rady, postupy a návody, jak začít tohle vysypávání batohu praktikovat už teď, cítit se díky tomu líp a líp a postupně z toho udělat svoji automatickou a přirozenou součást.

Po workshopu dostaneš záznam, ke kterému se můžeš později vracet. Pokaždé tam uslyšíš něco nového, do čeho jsi dorostla a posuneš se zase o kus dál. Je to to, co potřebuješ? Pak klikni na tento odkaz a přihlas se. Uvidíme se v pondělí. (Píšu v ženském rodě, ale na workshopu jste samozřejmě vítáni i vy muži, kteří se chcete naučit pracovat s emocemi.)

Pokud se rozhodneš přihlásit, udělej to do čtvrtka, protože tak získáš navíc bonus Okamžitě se uklidni:) aneb Tvůj výtah z nepříjemného emočního stavu. 

Tak to je vše. Přeju ti, ať se Ti daří vysypávat tento pomyslný batoh a nevláčet emoce s sebou. Pokud úplně nevíš, jak na to, tak víš, kde se to dozvíš:)

Pa, Petra

Tagy:
Petra Hanelová
Několik let jsem hledala cestu, jak zvládnout každodenní intenzivní křik svojí dcery Kristinky. Našla jsem cestu, pro sebe, pro Kristinku a snad skoro pro každou mámu nebo tátu, které ničí křik jejich milovaného dítěte. Můj e-book Plakat se smí - 1 kouzlo pro rodiče uplakaného dítěte si ZDARMA můžete stáhnout zde<< a udělat tak první krok ke klidu a pohodě u vás doma. Pro více informací klikněte sem<<
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů