Uvolni se přes tělo

Natočila jsem minutový video, ve kterým zpívám písničku. Je to uvolněný a autentický. Na instagramu má 90 tis shlédnutí, 750 srdíček a 100 komentářů.

To mě dost překvapilo, průměrně mám na instagramu 5 reakcí. Mnohem víc zajímavý na tom ale je asi 10 procent komentářů na téma: „Jakej matroš bereš? To chci taky“.

Přivedlo mě to k uvědomění.

  • Že je fakt paráda, že je možný se úplně uvolnit, vypnout hlavu, užít si chvíli sám se sebou a nepotřebovat se k tomu zhulit.
  • Že můžeme zažívat nádherný stavy v těle. A nepotřebujeme k tomu žádnou látku. Potřebujeme jen spojení s tělem. Vnímat ho a uvolňovat. Utišit mysl. Když si tento stav vytvoříš sám, vědomým uvolněním, dechem, vnímáním těla, tancem, meditací, tak nejsi závislý. Nikdy se nepředávkuješ a nemůže ti z toho být blbě. Prospíváš tím svému tělu i duši. Vede tě to k sobě. Ke kvalitnějšímu prožívání života.
  • A je úplně v pořádku, že pro někoho je nepředstavitelný umět se uvolnit, být autentický a projevovat se ve střízlivém stavu. Je to úplně mimo jeho kapacitu, za hranicí jeho vědomí.
  • A je úplně pochopitelný, že se schovává sám před sebou. Už tak dávno si zakázal se projevovat, aby ho náhodou okolí neodmítlo, že přesně tuhle jeho část drážní projevy jakékoliv autenticity. Má pak potřebu se nějak opečovat, a dělá to tím, že projevy autenticity druhých sám před sebou zesměšňuje. Aby náhodou nemusel projít vší tou bolestí, která mu v ní brání.

Za každým zraněním čeká láska. Láska, která tě chce léčit. Vstupuje do bolavých míst a vytahuje z nich bolest, aby ses mohl uzdravit. Pokud to chceš vidět a přijmeš tuhle výzvu.

Pojď vnímat své tělo. Nejen, když tě bolí.

  • Tělo je skvělý kompas. Přesně tě informuje o tom, co je pro tebe v pořádku a co ne. Ne mysl, ta si to jen domýšlí. V těle to cítíš.
  • Tělo je tvá cesta do přítomnosti. Ne tvá mysl, která většinu času jede v tom, co bylo nebo bude. Skrz spojení s tělem můžeš pracovat se svými emocemi, protože každá emoce se projeví v těle. A ty o tom buď nevíš a prožíváš dramata ve své mysli, nebo si uvolníš tělo, s tím propustíš emoce a pak můžeš myslet jasně. Uvolnit se můžeš jedině přes tělo.

Takže tak. Jak začít?

  • Proskenuj si právě teď vnitřním zrakem své tělo. Každou jeho část. Jenom si ji uvědom. Můžeš se jí i dotknout. Jak se mají teď tvá chodidla, lýtka, kolena, stehna, pánev, břicho, solar, hrudník, ruce, záda, krk, hlava?
  • Natoč si budíky a dělej to každé dvě hodiny alespoň tři týdny. (Nezabere ti to ani minutu a přinese ti to spojení se sebou, sebepoznání a různá uvědomění. Není to skvělá investice?)
  • Když se bude dít nějaká nepříjemná situace, proskenuj si tělo tímto způsobem a všimni si těch rozdílů v jednotlivých částech těla oproti tomu, když se neděje nic.

Tohle je skvělej začátek tvého spojení s tělem. Dělej to a další cesta se ti ukáže.

Zítra proběhne workshop „Jsi dobrá máma, i když…“, poslední z cyklu „Mateřství jako emoční klouzačka?“ Chceš se potkat a vytahat bolesti, které ti brání v sebepřijetí? Přidej se tudy.  Pokud už workshop proběhl, pořiď si záznam.

Petra Hanelová
Několik let jsem hledala cestu, jak zvládnout každodenní intenzivní křik svojí dcery Kristinky. Našla jsem cestu, pro sebe, pro Kristinku a snad skoro pro každou mámu nebo tátu, které ničí křik jejich milovaného dítěte. Můj e-book Plakat se smí - 1 kouzlo pro rodiče uplakaného dítěte si ZDARMA můžete stáhnout zde<< a udělat tak první krok ke klidu a pohodě u vás doma. Pro více informací klikněte sem<<
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů