Jak s dětmi na emoce

Snažíš se předcházet emocím svého dítěte? Děláš všechno pro to, aby bylo v pohodě a pak jednou zapomeneš, strčíš automaticky lžičku do jogurtu a je z toho řev? Cítíš se pak v první chvíli jako spráskanej pes a v té druhé tě ovládne vztek?

Nebo třeba už máš straší dítě. Snažíš se mu s emocemi pomoci? Když se mu něco přihodí, z čeho je rozhozené, vysvětluješ, nabízíš řešení, dítě ho nechce slyšet, a tak to nakonec skončí nedorozuměním a hádkou?

Máš pocit, že když tvé dítě není v pohodě, musíš to nějak napravit? Když se ti to nedaří, vnímáš to jako své selhání?

Myslíš si, že tvým úkolem je, aby tvé dítě bylo spokojené a šťastné? Jako jo, to je super záměr. Ale ta cesta k němu nevede tudy.

Je zásadní pochopit, že k tomu, aby dítě bylo spokojené a šťastné patří i to, že mu umožníš, aby prožívalo svoji nepohodu. Podržíš mu k tomu prostor. A že ho naučíš vědomě s emocemi zacházet.

Emoce k nám patří. A jde jen o to, dávat je ven tak, abychom neubližovali sobě, ani druhým. Vyrostli jsme v tom, že emoce v pořádku nejsou. Takže když teď slyšíme, že emocím je potřeba dát prostor, občas někdo přijde s námitkou, že když teď dítěti dovolí projevovat emoce, tak jednoho dne, až mu něco šéf vytkne v práci, vrhne se na zem, bude ječet a kopat nohama.

To je blbost. To může udělat leda psychopat bez sebereflexe.

Emoce projevujeme přiměřeně věku. Buď své dítě naučíš emoce potlačovat a odmítat. Nebo mu je „dovolíš“ a začneš je s ním pomalu a postupně kultivovat.

  • Teď se třeba bude válet vzteky po zemi. Protože nezná jiné způsoby, jak dát ven přetlak. Pojď mu tyto jiné způsoby předat.
  • Pojď ho naučit přetlak uvolňovat postupně.
  • Pojď ho naučit si emoce vůbec uvědomovat. A pracovat s nimi. Vždyť to znáš sama od sebe, tu horskou dráhu, když se tě zmocní vztek. A po svém dítěti chceš, aby emoce nemělo?
  • Pojď zjistit, jakým způsobem se o emocích s dítětem můžete bavit, přistupovat k nim, abys rozvíjela jeho emoční inteligenci. A tím samozřejmě i tu svoji.

Přihlas se na workshop „Jak s dětmi na emoce“. Záznam bude. Za 500 Kč získáš nástroje, které budeš využívat roky.

Tento workshop je čtvrtý z cyklu „Mateřství jako emoční klouzačka?“. Můžeš si stále ještě koupit celý balíček, z prvních 3 workshopů dostaneš záznamy a získáš skvělé bonusy v hodnotě 1500 Kč.

Těším se na Tebe! P.

Petra Hanelová
Několik let jsem hledala cestu, jak zvládnout každodenní intenzivní křik svojí dcery Kristinky. Našla jsem cestu, pro sebe, pro Kristinku a snad skoro pro každou mámu nebo tátu, které ničí křik jejich milovaného dítěte. Můj e-book Plakat se smí - 1 kouzlo pro rodiče uplakaného dítěte si ZDARMA můžete stáhnout zde<< a udělat tak první krok ke klidu a pohodě u vás doma. Pro více informací klikněte sem<<
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů